İSG Son Telafi Eğitimi Duyurusu – Yaşar Üniversitesi | Elektrik-Elektronik Mühendisliği

İSG Son Telafi Eğitimi Duyurusu

İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Kanunu gereği, staj yapacak öğrencilerimizin İSG eğitimleri İş Güvenliği Uzmanı Murat DİKER tarafından yapılan toplam 23 oturumda tamamlanmıştır. Eğitimlere 1.585 öğrencimiz katılmış, 1.573 Öğrencimiz eğitimlerden sonra yapılan sınavlarda başarılı olmuştur. Bu öğrencilerimizin sertifikaları kare barkod doğrulamalı olarak hazırlanmış ve https://sertifika.yasar.edu.tr/?sayfa=dogrulama adresinden T.C. Kimlik numaralarını girerek elektronik olarak indirebileceklerine dair bilgi https://e.yasar.edu.tr/ sisteminden duyurulmuştur.

İşlemleri eksik kalan öğrencilere yine aynı sistem üzerinden mesaj gönderilerek İş Güvenliği Uzmanı Murat DİKER ile iletişim kurmaları gerektiği bilgisi iletilmiştir. Münferit olarak eğitimlere çeşitli sebeple katılamayan öğrencilerimiz tarafından eğitim talepleri gelmiştir.

Bu sebeple 24 Mayıs 2017 Çarşamba günü saat 15.00 da Y011 numaralı sınıfta son olarak eğitim yapılacaktır. Bu son telafi eğitime katılacak öğrencilerinizin  numara ve isimlerini staj sorumlularına bu hafta içerisinde bildirmeleri gerekmektedir. Yapılacak eğitimin başka bir telafisi olmayacaktır.

Bu eğitime katılamayan öğrencilerimizin herhangi bir OSGB (Ortak Sağlık Güvenlik Birimi) ne ücretlerini ödeyerek orada yapılacak eğitimlere ve sınavlara katılarak sertifikalarını alabilecekleri hususunda bilgilendirilmesi Staj sorumluları  ve Bölüm Sekreterleri tarafından yapılması rica olunur.

Eğitim öncesinde ve sonrasında sınavlar elektronik olarak yapılacağı için öğrencilerinizin bu sınavlara akıllı cep telefonları, tablet veya kişisel diz üstü bilgisayarlarını yanında hazır bulundurmaları gerekmektedir.